Tinere Speranțe , 2017! Vezi comisia de jurizare a celui mai mare festival al artelor din România și Republica Moldova!

Comisia de jurizare a etapei naționale a concursului de dans organizată de Asociația Culturală ”Arlechin” Botoșani, în perioada 4 – 11 iunie 2017, în cadrul Festivalului de interpretare și creație”Tinere Speranțe”, 2017 este formată din profesori de la licee de coregrafie şi sectii de coregrafie, ale colegiilor de artă, învăţământ vocaţional profesional, coregrafi, instructori dans şi specialişti în domeniu din România, Republica Moldova și Ucraina:

Festivalul de Interpretare și Creație pentru Copii și Tineret

TINERE SPERANȚE ROMÂNIA, 2017

ediția XXIV, 26 mai – 11 iunie 2017

Etapa regională: Iași, Botoșani, 26 mai – 4 iunie 2017

Etapa națională: Suceava, 10 – 11 iunie 2017

Organizatori festival România: Asociația Culturală ”Arlechin”, Grădinița P.P. nr. 21 ”Șotron”, Inspectoratul Școlar Județean, Botoșani

Organizatori festival Republica Moldova: Direcția de Învățământ, Sport și

Tineret, Bălți, Republica Moldova, Studio Dance ”Maximum”, Centrul Cultural pentru Copii și Tineret ”Miron Blanc”, Bălți, Rep. Moldova;

Presedinte a comisiilor de jurizare:

Tatiana Dubitkaia, șef Direcția de Învățământ, Sport și Tineret, Bălți, republica Moldova;

Secretariat comisii de jurizare:

Cristina Sfeclă, profesor, reprezentant Inspectoratul Școlar Județean, Botoșani

Adriana Avădănii, profesor, director Grădinița Nr. 21, Botoșani

Șușter Loredana, profesor Școala ”Elena Rareș”, Botoșani

Elena Gheban, director executive Centrul Județean de Voluntariat Botoșani

Muzică

Președinte comisia de jurizare:

Emil Gavril – compozitor, textier, organizator prima ediție Tinere Speranțe;

Vicepreședinte comisia de jurizare:

Ana Maria Ionescu, profesor Școala Populară de Arte Botoșani

Membri comisie jurizare:

Elena Foca, profesor Palatul Copiilor Botoșani

Calistru Daniela, profesor, director Casa de Cultură ”Mihail Sadoveanu”, Pașcani, jud. Iași

 

Teatru

Președinte comisia de jurizare:

Sorina Moian, profesor, actor, colaborator a Teatrului ”Bacovia”, Bacău;

Vicepreședinte comisia de jurizare:

Marius Rusu, profesor, actor Teatrul pentru Copii și Tineret ”Vasilache”

Adriana Avădănii, profesor, director Grădinița Nr. 21, Botoșani

Membri comisie jurizare:

Călin Hănțiu, profesor, coregraf

Calistru Daniela, profesor, director Casa de Cultură ”Mihail Sadoveanu”, Pașcani, jud. Iași.

 

Dans

Președinte comisia de jurizare:

Călin Hănțiu   ( maestro – coregraf, profesor,  prim balerin pe marele scene internaționale ale dansului);

Vicepreședinte comisia de jurizare:

Chiricenco Iuliana, coregraf Studio Dance ”Maximum”, profesor Centrul Cultural de Tineret, Bălți, Rep. Moldova;

Chiricenco Maxim, coregraf Studio Dance ”Maximum”, profesor Centrul Cultural de Tineret, Bălți, Republica Moldova;

Membri comisiei de jurizare:

Victoria Bucun ( coregraf emisiunea „Dansez pentru tine” realizată de postul Pro TV);

Monica Tiron Avram ( coregraf, profesor, antrenor , câștigătoare a numeroase premii naționale și internaționale, în prezent  coregraf și antrenor de dans  obţinut numeroase premii alături de formaţiile de gimnastică şi dans de la Școala de dans ”MONIQUE” Bârlad);

Lozanova Buzincu Maria ( coregraf, profesor, câștigătoare a numeroase premii naționale și internaționale, în prezent prim balerină la Opera Națională Iași)

Lazăr Alice ( a obţinut numeroase premii alături de formaţiile de gimnastică şi dans de la Palatul Naţional al Copiilor , în prezent coregraf şi instructor dans la Clubul Sportiv ”Instinct Dance” Bucureşti)

Mihai Adrian ( dansator, coregraf, show man, concursuri televizate de dans si talente împreuna cu fratele lui , sub numele de “Frății Adrian”);

Alina Leonte ( coregraf, profesor, antrenor , câștigătoare a numeroase premii naționale și internaționale, în prezent  coregraf și antrenor de dans, a obţinut numeroase premii alături de formaţiile de  dans de la Școala de dans ”Alina Leonte” Suceava;

Simona Cătălina Budăi Ungureanu ( coregraf, profesor gimnastică fitness Addi’s Gym Botosani , membru fondator al Asociaţiei Judeţene de Dans Sportiv Botoșani);

Carmen Belicov ( profesor de gimnastică la Palatul Copiilor Botoşani, membru fondator al Asociatia Judeteana de Dans Sportiv Botoşani);

 

Succes tuturor participanţilor!

Notă: Înscrierile se prelungesc până la data de 7 iunie 2017. Regulamentul şi formularul de înscriere îl găsiţi pe blogul: www.festivalarlechin.wordpress.com .

Pentru mai multe detalii şi informaţii puteţi să ne contactaţi la numărul de telefon 0741510849 – Flavius Alin Damean, coordonator festival.